غذای سالم

غذای سالم
تعریف واحدی از غذای سالم وجود ندارد اما به طور کلی غذای سالم به خوراکی گفته می شود که حاوی پروتئین های ضروری بدن و ریزمغذی‌ها باشد غذای سالم با توجه به شرایط محیطی ،جنسیت افراد، سن و عوامل مختلف متفاوت است.
در گذشته تولیدکنندگان غذا توجهشان بر کاهش میزان روغن ماده غذایی بود.و با کاهش میزان روغن یا چربی موجود در فرآورده آن را غذای سالم می نامیدند. اما کم شدن میزان چربی در فراورده موجب افزودن مواد دیگری مثل شکر برای بهبود طعم ناشی از کاهش روغن شد. در نتیجه این امر سلامت مصرف کنندگان با مخاطرات جدیدی همراه شد.
اما چرا واژه Healthy در در این ۲۰ سال اخیر اهمیت پیدا کرده و در حوزه غذا معنا یافته است.
در سال ۲۰۱۵ میلادی FDA به یکی از کارخانه تولید مواد غذایی نامه ای ارسال کرد و از آنها خواست تا واژه healthy که روی بسته بندی fruit bar یا “مکعب میوه‌ای” نوشته شده، نمی تواند شامل این محصول شود چون میزان چربی موجود در این محصول بیشتر از حد مجاز برای یک غذای سالم است شرکت مورد نظر اینگونه به نامه پاسخ داد که ملاک پذیرش یک غذا به عنوان غذای سالم یا Healthyرا مورد بررسی قرار دهد. آنها از FDA خواستند نظر خود را راجع به مفهوم سالم در مواد غذایی تغییر داده و در جایی که یک مکعب غلات شکری به عنوان غذای سالم معرفی می شود چرا یک مشت بادام به عنوان غذای سالم معرفی نشود؟ این درخواست هیاهوی را به پا کرد. تا اینکه نظر ها را جع به غذای سالم عوض شد.
غذای سالم به خوراکی که میزان چربی آن کم باشد و در مقابل شکر و نمک آن میزان بالایی داشته باشد، نیست. غذاهایی که چربی های غیراشباع داشته باشند غذای سالم محسوب می‌شود اما غذاهایی که چربی اشباع کم ولی سرشار از نمک شکر است سالم نیست و واژه healthy یا سالم را نمی‌توان برای آن به کار برد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *